Jdi na obsah Jdi na menu
 


Geokešing

24. 6. 2012

Geokešing je hra v přírodě. Tato hra je dobrá pro malé děti, že mají k nějaké procházce cíl. Potřebujete takový speciální přístroj (navigaci). Jmenuje se GPS ( v překladu džípíeska). Zadáte si do GPS souřadnice k nějakému pokladu. Poklad znamená, že někdo schová v přírodě krabičku (kešku) a vy jí podle těch souřadnic hledáte. Na internetu na http://www.geocaching.com/  je taková mapa, dostanete se naní když napíšete do takové té kolonky nějaké město kde byste chtěli tu kešku hledat.  Na mapě jsou zobrazeny kešky které už existují. Kliknete na její jméno a tam vám vyjede taková stránka, kde je něco o té kešce napsané, jsou tam souřadnice a nápověda kde kešku máte hledat např. pod pařezem. Když jí najdete (jsou tam většinou nějaké věci z kinder vajíček nebo i něco jiného) můžete si něco vzít, v případě když tam něco zase dáte. Na internetu se musíte přihlásit a mít nějakou svoji přezdívku. Bude tam takový sešítek (logbook), do kterého se musíte " zalogovat". To znamená, že tam napíšete tu vaší přezdívku a datum kdy jste tam byly. Pak na internetu zase kliknete na tu kešku (musíte se nejprve přihlásit) a tam se musíte taky zalogovat. Vlastně okomentujete tu kešku. Pak se vám na mapě, u té kešky zobrazí smajlík. To znamená že už jste jí ulovili.

 

Poznámky:

 

Ti co loví kešky jsou kačeři, ti co nejsou zasvěceni do této hry jsou mudlové.

 

Pří odlovu kešky, vás žádný mudla nesmí vidět.

 

 

Existuje mnoho druhů kešek. První je úplně normální, že jdete podle souřadnic a tam ji najdete. Druhý způsop je, že první souřadnice budou k prvnímu místu. Tam musíte něco zjistit a dosadit si nějaká ta čísla do druhých souřadnic. A až tam je třeba ta keška. 

 

Znak geokešingu

 

Keška a Logbook

GPS

Něco o geokešingu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zpráva

(klára, 24. 6. 2015 20:31)

Je na moravci ve visočině nějaká keška

nasel sem

(tomas, 17. 4. 2014 22:38)

ja sem kesku nasel aniz bych ji hledal

Nenasiel som to.

(Fabrici, 21. 10. 2013 16:56)

bol som pri kríži a nic
som nenašiel videl som ako lieta stíhačka bol som tam s kamarátmi oni sa tam hrali a ja som jediný hľadal keď som im povedal hľadajte lebo načo ste prišli povedal mi že ju nehľadá radsej sa tam zabávali sme nič som nenašiel dobrý deň ďakujem za ktorý som nenašiel

Re: Nenasiel som to.

(Autor stránek, 31. 10. 2013 21:25)

Nenajdeš ji vždycky... Já jsem ji také po každé nenašla... Zkus to znovu u jiné keše :-)